Wycieczka do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina
Dzień Starszego Dziecka w Fundacja Giganci rozpoczęliśmy dwa dni wcześniej!
Pamiętacie Nanodźwięki?
Na zakończenie projektu dostaliśmy od Emilia Karolina Sitarz bilety do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.
30 maja odbyła się wycieczka do tego pięknego muzeum.
Wysłuchaliśmy Recitalu Chopinowskiego, obejrzeliśmy ekspozycję w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i pospacerowaliśmy po przepięknym parku otaczającym biały dworek.
Zieleń, cisza, spokój i piękna muzyka były jak balsam na duszę.
Wszyscy poddaliśmy się urokowi tego miejsca.
I jedynie trochę brakowało zapowiedzi naszej wspaniałej Emilii. Że może być głośno, albo szybko, albo trochę strasznie. Koncerty włączające nas zdecydowanie pod tym względem rozpuściły.
Ale bardzo nam się podobało. Było zaskakująco spokojnie i bez tłumu turystów. Tak po naszemu.
Miejsce zdecydowanie przyjazne osobom neuroatypowym (przynajmniej jeszcze przed sezonem wakacyjnym).
Dziękujemy za bilety i inspirację.